Ciekawe, co z tego wyjdzie?

Podczas warsztatów prowadzonych przez dwóch uznanych twórców komiksów – Michała Śledzińskiego i Jacka Frąsia – powstanie komiks o Katowicach. Warsztaty zostaną organizowane w ramach Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice.

W warsztatach komiksowych organizowanych w ramach TAKK! – Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice udział weźmie dwudziestu dwóch uzdolnionych plastycznie młodych ludzi w wieku od 16 do 25 lat.

Warsztaty poprowadzą Jacek Frąś – rysownik komiksów, plakacista, malarz i perkusista zespołu Dick4Dick oraz Michał Śledziński – twórca i redaktor naczelny magazynu komiksowego „Produkt”.

Tematem otwartych dla publiczności w Galerii Rondo Sztuki warsztatów będą „Katowice”. „Wbrew pozorom w ciągu sześciu dni można przygotować wiele interesujących pomysłów. Będą to spotkania bardzo luźne, ale przewidujemy także burzę mózgów. Chcemy, aby każdy młody warsztatowicz zrealizował swój własny pomysł” – powiedział PAP w poniedziałek Jacek Frąś.

Zdaniem Frąsia, komiks ma szanse na wydanie. „Nie musi to być przecież gruba książka, może to być zbiór kilkustronicowych historyjek” – powiedział. Według niego, Katowice są „bardzo dobrym tematem” do tego rodzaju projektów. „Pochodzę z Gdańska, ale bardzo często pojawiam się w Katowicach i przyznaję, że żałowałem, kiedy Katowice nie wywalczyły tytułu Europejskiej Stolicy Kultury” – dodał Frąś.

Warsztaty komiksowe są jednym z 27 wydarzeń, które znalazły się w programie Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice. Jej celem jest promocja miasta w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice zakończy się 2 września.