Takie rzeczy zdarzają się coraz częściej, ale jeszcze nie na tyle, żeby zbywać je wzruszeniem ramion (co mamy nadzieję w najbliższej przyszłości nastąpi) – polscy autorzy znowu pokazali próbkę swoich możliwości za Wielką Wodą! Tym razem – po „papierowych” publikacjach Marka Oleksickiego i Szymona Kudrańskiego – na stronie Top Shelf, jednego z najciekawszych amerykańskich wydawnictw (ci od „Blankets” choćby), pojawił się krótki komiks „Samolot” Daniela Gizickiego i Marka Lachowicza. 

Rzecz znana już jest polskim czytelnikom. Trzy lata temu startowała w konkursie na MFK w Łodzi (i zdobyła tam III nagrodę w kategorii profesjonalistów, jednocześnie nie trafiając do katalogu wystawy). Teraz docenili ją redaktorzy z Top Shelf i zaprezentowali światu w swojej sekcji ts2.0, internetowej czytelni krótkich komiksów. 
Jeśli jeszcze nie znacie „Samolotu” to klikajcie w kadr z tego komiksu. A jak znacie, to też kliknijcie – przypomnijcie sobie, jak świetna to jest historia i kliknięciami pokażcie jednocześnie amerykanom, że ludzie chcą czytać dobre polskie komiksy!