Uwaga! Uwaga! Ważna impreza!

 

Bo przyjeżdża m.in. Guy Delisle!

Tegoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu odbędzie się w dniach 27-28czerwca 2009 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6 (niedaleko stacji kolejowej GdańskGłówny).

Na uczestników jak zwykle czekać będzie wieleatrakcji: spotkania z polskimi i zagranicznymi twórcami, warsztaty, prelekcje, wystawy oraz konkursy. Z gości zagranicznych swoje przybycie potwierdził już David Lloyd, brytyjski rysownik,ilustrator takich komiksowych hitów jak „V jak Vendetta”,”Doctor Who” czy „Hellblazer” oraz Guy Delisle znany polskim czytelnikom jako autor „Phenianu” i „KronikBirmańskich”.

Podczas BFK zostanie zaprezentowana wystawa „Komiks japoński – bogactwo stylów, bogactwo treści”, która ma na celu pokazanie, jak bardzo zróżnicowany jest dorobek artystyczny twórców komiksowych z Japonii. Prace rysowników zostaną wystawione w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, ul. Jaskółcza 1. Wystawę „Komiks japoński -bogactwo stylów”, bogactwo treści będzie można oglądać od27 czerwca do 26 lipca 2009 roku.

Przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych – zajęcia z rysunku, nauka języków obcych poprzez komiks, bajki z różnych stron świata i konkursy znagrodami.

Tegoroczną okładkę informatora BałtyckiegoFestiwalu Komiksu przygotował młody, gdański rysownik JakubBabczyński.

Organizatorzy do współpracy przy impreziezapraszają również wszelkie osoby zajmujące się szeroko pojętymdziennikarstwem komiksowym (w tym równieżblogerów).

Organizatorami imprezy są Wojewódzka i MiejskaBiblioteka Publiczna, Filia nr 68, Pracownia Komiksowa oraz Hanamiprzy współpracy z Komisją Europejską – Przedstawicielstwo wPolsce.

Pełenprogram festiwalu znajdziecie na oficjalnej stronie BFK. My pozwolimy sobie zwrócić waszą uwagę na takie punkty:

 

Sobota (27.06.2009)

Sala 1

 

16:30 – 18:00 Spotkanie z Guyem Delisle autorem Phenianu i Kronik birmańskich 

Sala 2

10:30 – 11:30 Warsztaty komiksowe - Przemysław „Trust” Truściński
11:30 – 12:30 Warsztaty komiksowe - Ireneusz Konior i Karol „KRL” Kalinowski 
12:30 – 13:30 Warsztaty komiksowe - Janusz Wyrzykowski i January N.

17:30 – 18:05 Warsztaty komiksowe - Jacek Frąś 

 

Wstęp bezpłatny! My i nasze komiksy też tam będziemy.