Niezwykle ciekawych rzeczy można dowiedzieć się czytając polskie serwisy komiksowe. Taką oto informację znaleźliśmy i tu i tu i tu i tu też:

„W sierpniu br. Fundacja Azja-Europa zaprosiła dwunastu artystów komiksowych z dwunastu krajów na spotkanie w Singapurze. Efektem tych blisko dwutygodniowych warsztatów jest antologia komiksowa, która będzie przetłlumaczona i opublikowana w kilkunastu krajach… między innymi we Francji, Belgii, Japonii, Korei, Hong-Kongu, Singapurze i oczywiście w Polsce. Na obecnym etapie brane są pod uwagę wydawnictwa Kultura Gniewu oraz Post.”

Poczuliśmy się troszkę zaskoczeni, bo nikt z organizatorów całego przedsięwzięcia do nas się nie odzywał, ale jednocześnie bardzo wyróżnieni, bo może „branie nas pod uwagę” to efekt tego, że dostrzeżono nasze wydawnicze starania. Tak czy inaczej czekamy na końcowe rozstrzygnięcia, kibicując temu ambitnemu projektowi. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia jego oficjalnej strony.

Tym bardziej, że w śród 12 rysowników zaproszonych do udziału w tej międzynarodowej zabawie znalazł się Rafał Gosieniecki, współtwórca doskonałego „Patterna”.